EU PENÍZE ŠKOLÁM

V průběhu školního roku 2012/2013 je pedagogy školy vytvářeno několik sad digitálních učebních materiálů (DUM), a to jako výstup projektu EU Peníze školám.

eTwinning

eTwinningLogo.png, 20kB

Učitelé ze všech členských zemí se mohou zaregistrovat a používat eTwinningové nástroje (portál a pracovní plochu), a to k vyhledávání partnerů a dalších nástrojů, virtuálnímu setkávání, sdílení nápadů a praktických příkladů, sestavování skupin, společnému studiu v rámci vzdělávacích programů a zapojení se do internetových projektů.

Kromě toho, že je součástí komunity evropských škol učitel, je eTwinning také příležitostí pro žáky a studenty, aby se skrze eTwinningové projekty vzájemně seznamovali.

Stavebním kamenem eTwinningu byla v roce 2005 myšlenka párování (twinning) škol napříč kontinentem a navázání komunikace mezi evropskou mládeží. eTwinningové projekty - za účasti přinejmenším dvou škol ze dvou zemí - jsou příležitostí pro třídy, jak spolupracovat pomocí informačních a komunikačních technologií (ICT). Přitom jednou z mnoha výhod v tomto případe je to, že se projekty obejdou bez grantu či administrativního zázemí, a že nejsou nutné ani osobní kontakty, jelikož práce probíhá na internetu.Patička stránky

vstup do administrace Počítadlo návštěv:   info