PROHLÁŠENÍ O PŘÍSTUPNOSTI

Webové stránky Střední odborné školy Podyjí s.r.o. se snaží o maximální přístupnost obsahu a funkčnosti. Webová prezentace je vytvořena tak, aby plně splňovala česká Pravidla tvorby přístupného webu. Stránky splňují hlavní zásady přístupnosti podle metodiky WCAG 2.0 a hlavní zásady projektu Sjednocené organizace slabozrakých a nevidomých - Blind Friendly Web.

Ovládání webových stránek není omezeno druhem vstupního zařízení. K obsahu se lze tedy dostat jak s pomocí myši, tak i klávesnice.

Obsah stránek

Web je vytvořen podle specifikace HTML 4.01 Transitional a dodržuje syntaktickou a sémantickou správnost.

Veškeré zveřejněné texty jsou definovány v relativních jednotkách a je možno libovolně upravovat jejich velikost pomocí standardních nástrojů internetového prohlížeče (většinou: CTRL + +; CTRL + -; nebo CTRL + rolování kolečkem myši)

Obsah je kompletně oddělen od vzhledu pomocí kaskádových stylů CSS. Používání kaskádových stylů lze vypnout pomocí odkazu "Vypnout grafiku" v patičce každé stránky. Tato funkčnost vyžaduje povolené cookies ve Vašem prohlížeči.

Tisk

Součástí webových stránek je také CSS styl pro tiskovou verzi. Díky tomu se vytiskne pouze obsah stránek jako přehledný dokument bez grafických prvků (obrázky, které jsou součástí obsahu se tisknou také). Všechny stránky jsou tisknutelné bez jakýchkoliv omezení standardními prostředky internetového prohlížeče (např. CTRL + P), nebo je možné použít odkaz "Vytisknout" v patičce stránky.

Informace prezentované v jiných formátech

Na tomto webu jsou některé informace dostupné v jiné než textové či hypertextové podobě. Odkazy vedoucí na tyto soubory jsou zřetelně označeny doplňující informací o typu a velikosti souboru.

Na stránkách mohou být k dispozici soubory těchto typů:

Klávesové zkratky na webu

Webové stránky dodržují jednotný standard klávesových zkratek.
Na tomto webu můžete použít následující klávesové zkratky:

ALT + 0
Na obsah stránky
ALT + 1
Nápověda ke klávesovým zkratkám
ALT + 2
Hlavní strana
ALT + 3
Mapa stránek
ALT + 4
Není vyhledávání
ALT + 5
Prohlášení o přístupnosti

Kontakt na správce webu

V případě jakýchkoliv problémů s přístupností obsahu či funkčností tohoto webu se můžete obrátit na e-mailovou adresu správce - brezinova.jirina@seznam.cz


Patička stránky

vstup do administrace Počítadlo návštěv:   info