NAŠE ŠKOLA JE ZAPOJENA DO KOMUNITY EVROPSKÝCH ŠKOL

eTwinningLogo.png, 20kB

CO JE TO eTWINNING?

Učitelé ze všech členských zemí se mohou zaregistrovat a používat eTwinningové nástroje (portál a pracovní plochu), a to k vyhledávání partnerů a dalších nástrojů, virtuálnímu setkávání, sdílení nápadů a praktických příkladů, sestavování skupin, společnému studiu v rámci vzdělávacích programů a zapojení se do internetových projektů. více..

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY

V říjnu navštívila třída 1.B v rámci výuky češtiny Městskou knihovnu ve Znojmě, oddělení pro dospělé. Nejdříve se seznámili s náplní práce ve studovně a s novinami, časopisy a knížkami, které jsou členům knihovny, ale i veřejnosti k dispozici.

V oddělení výpůjček byli informováni o využití služeb a možnosti registrace v knihovně. Nejvíce je zaujalo oddělení cizojazyčné literatury.

SOŠ PODYJÍ A EKOLOGIE

Žáci prvního ročníku oboru Informačních technologií v současných podzimních dnech využili pěkného počasí a zorganizovali v rámci předmětu Chemie a ekologie sběr odpadu v Městském lesíku ve Znojmě. více..

ekologie ekologie ekologie

EXKURZE PRAHA - NÁRODNÍ TECHNICKÉ MUZEUM

Exkurze začala dne 23.9.2014 odjezdem z autobusové zastávky Znojmo v 5:00 ráno. V 8:30 příjezd do Prahy na Florenc a odtud společný přesun na Václavské náměstí, Staroměstské náměstí, Kalův most a přes Malou Stranu na Pražský hrad. Odtud jsme dorazili ve 12:00 k Národnímu technickému muzeu na Letné. Studenti si prohlédli jednotlivé technické exponáty zaměřené na: Architekturu, design, hutnictví, technika moderní doby, Česká televize, modely letadel, aut, atd.

Po prohlídce následoval rozchod a pak odjezd v 17:45 do Znojma. Exkurze byla velmi zdařilá.

prahaMostMala.jpg, 5,7kB prahaSkupinkaMala.jpg, 7,8kB

PRÁZDNINY A VOLNO VE ŠKOLNÍ ROCE 2014/2015

Prázdniny a dny volna

 • Podzimní prázdniny připadnou na pondělí 27. října a středu 29. října 2014.
 • V pondělí 17. listopadu 2014 je státní svátek – Den boje za svobodu a demokracii.
 • Vánoční prázdniny budou zahájeny v pondělí 22. prosince 2014 a skončí v pátek 2. ledna 2015. Vyučování začne v pondělí 5. ledna 2015.
 • Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 30. ledna 2015.
 • Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou ve Znojmě stanoveny na 23. února – 1.3 března 2015 (v ostatních okresech podle tabulky).
 • Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 2. dubna a pátek 3. dubna 2015. 6. dubna 2015 je Velikonoční pondělí – státní svátek.
 • V pátek 1. května 2015 je státní svátek – Svátek práce.
 • V pátek 8. května 2015 je státní svátek – Den vítězství.
 • Hlavní prázdniny budou trvat od středy 1. července 2015 do pondělí 31. srpna 2015.
 • Období školního vyučování ve školním roce 2015/2016 začne v úterý 1. září 2015.

Organizace výuky

 • Období školního vyučování ve školním roce 2014/2015 začne ve všech základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích v pondělí 1. září 2014.
 • Vyučování bude v prvním pololetí ukončeno ve čtvrtek 29. ledna 2015. Období školního vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno v úterý 30. června 2015.

SOŠ PODYJÍ V ANGLII

9 krásných slunečných dnů jsme tentokrát prožili v Torquay a blízkém okolí v jižní Anglii v oblasti Devon. Jazykový pobyt jsme podnikli s brněnskou Student Agency. Další část naší skupiny tvořily střední školy z Levic a Seredě. více..

KONVERZAČNÍ SOUTĚŽ

V pondělí 25. 2. 2013 se na Gymnáziu a SPGŠ ve Znojmě konalo okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce. Za naši školu soutěžil Tomáš Hasala (3B) a vybojoval 5. místo.

Tomáš o soutěži říká: "Soutěž se skládala ze dvou částí - poslech a konverzace. Poslechová část byla náročná, ale v konverzaci mi to šlo o dost lépe. Konkurence byla veliká - proto 5. místo. :-)

Gratulujeme k tomuto výbornému výsledku a děkujeme Tomášovi za úspěšnou reprezentaci školy.

MATURITNÍ PLES

plakat.jpg, 23kB

Dovolujeme se Vás pozvat na maturitní ples třídy, který se bude konat 7.12.2012 od 19:00 v hotelu Dukla.

Ples je společný pro třídy 4B a 4A.

ZÁJEZD DO BERLÍNA

SOŠ podyjí organizuje jednodenní zájezd do Berlína s návštevou nejvýznamějších památek, vánočních trhů a aquaparku Tropical Islands. Pro nedostatek zájemců dáváme možnost i našim absolventům, jejich rodinám a přátelům.

Zájezd se koná 18.12.2012 za cenu 1090Kč + vstup do aquaparku. Další informace o průběhu zájezdu se dozvíte na přiloženém pdf. K dispozici máme i orientační ceny vstupů do aquaparku.

Pro přihlášení či další info prosím kontaktuje paní Pykalovou na email K.Pykalova@seznam.cz .

Poznámka: Kapacita již naplněna.

JAZYKOVÝ KURZ V ANGLII

I letos se bude 18.-25.3.2012 konat jazykový pobyt v Hastingu v Anglii. Kromě výuky, probíhající v dopoledních hodinách, se mohou žáci zdokonalovat ve svém konverzačním umění i při běžném hovoru s členy hostitelské rodiny. Nějvětším přínosem je bezpochyby překonání strachu mluvit s cizími lidmi a ještě k tomu cizím jazykem.

Mimo výuku se studenti účastní celodenních či odpoledních výletů (autobusem) v místě i okolí konání kurzu. Posledního dne je na programu prohlídka Londýna.

TRÉNINK STÁTNÍ MATURITY

Žáky našich maturitních tříd jsme přihlásili na trénink státní maturity v podobě on-line testů z českého jazyka, matematiky, anglického a německého jazyka. Žáci tak mají možnost získat přehled o úrovni svých znalostí a na základě výsledků mohou zvážit volbu svých maturitních předmětů a lépe zaměřit svou přípravu.

Testování probíhá on-line pomocí individuálních přístupových práv každého žáka v období 9.-18.11.2011. Vyhodnocení testu je k dispozici ihned po jeho absolvování.

Další informace naleznete na www.scio.cz/maturitni_trenink

ZÁJEZD DO TŘEBÍČE A DALEŠIC

Ve čtvrtek 6. října 2011 se koná zájezd do Třebíče a Dalešic. Na programu máme prohlídku vodní elektrárny Dalešice (trvá 2 hodiny; pořádné boty - je tam dost schodů) a prohlídku památek UNESCO v Třebíči (bazilika, synagoga, Židovské město). V případě časové rezervy bude možnost v Třebíči nakoupit.

 • Odjezd od Pneuservisu Kárník v 8:10
 • Návrat do Znojma: kolem 16:00
 • Cena: Záloha 200Kč - je potřeba uhradit do konce září

VÝJIMKA POTVRZUJE PRAVIDLO

I na střední odborné škole lze dosáhnout výborné výsledky z pohledu státní maturitní zkoušky. SOŠ Podyjí v rámci státní maturity dosáhla neúspěšnosti 6.8%, což se blíží celostátnímu průměru uváděném pro gymnázia.

V oboru Stavebnictví dosáhli maturanti 100% úspěšnosti, v oboru Správce informačních technologií pak 91%.

DRUHÉ KOLO PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ

Dne 3.5.2011 vypisuje ředitel SOŠ Podyjí druhé kolo přijímacího řízení na obory Informační technologie a Stavebnictví. Přihlášky podávejte na ředitelství školy do 15.5.2011. O přijetí studenta rozhodne průměrný prospěch z 1. pololetí 9. třídy, přijímací zkoušky se nekonají.

SPORTOVNÍ ÚSPĚCHY ŠKOLY

1. místo v okresním kole ve florbalu (pořadatelem je naše škola), rok 2011
2. místo v okresním kole v basketbalu hochů, rok 2011
1. místo v okresním kole ve volejbalu hochů, rok 2011
2. místo v krajském kole ve volejbalu hochů. rok 2011

Gratulujeme všem sportovcům a přejeme mnoho úspěchů i v příštím roce.

29.3.2011

TERAKOTOVÁ ARMÁDA - 8. div světa

plakat vystavy Zájemci z řad studentů navštívili v pondělí 28.3.2011 brněnskou výstavu terakotových bojovníků, zbraní, šperků, rituálních objektů a jiných skvostných exponátů. Výstava Terakotová armáda Prvního čínského císaře představuje na ploše více než 2000 m2 vysoce hodnotné, v současné době nejdokonalejší repliky terakotové armády na světě. Nejpoutavější součástí této fascinující výstavy je rekonstrukce části vykopaného příkopu, kde byla v roce 1974 terakotová armáda objevena a stala se tak jedním z nejpůsobivějších a nejobdivovanějších odkazů čínské historie.

Fotografie z exkurze naleznete, jako vždy na Podyji.rajce.net

Pokud máte zájem, výstava je prodloužena do 24.4.2011. Více informací o výstavě i tomto významném objevu naleznete na stránkách výstavy Terakotová armáda.Patička stránky

vstup do administrace Počítadlo návštěv:   info